Leasen | Aankoop / Financieren | |
BTW aanbetalen | Nee | Ja |
Wordt auto eigendom | Nee | Ja (bij financiering na betalen laatste termijn) |
Onderhoud inclusief | Ja | Nee |
(Winter)banden vervangen | Ja | Nee |
Verzekering inclusief | Ja | Nee |
Leenauto bij onderhoud | Ja | Nee |
Kilometerbeperking | Ja | Nee |
Kans op onverwachte kosten | Nee | Ja |
Restwaarde risico | Nee | Ja |
Mogelijk overwaarde | Nee | Ja |
Voor- en nadelen van kopen en leasen
Omdat jij als ondernemer een echte kanjer bent in jouw vak, willen wij de ingewikkelde zaken van ons vak zo simpel mogelijk voor je in kaart brengen.
Dit omvat bijvoorbeeld de opname van de auto op de balans, het beschikbaar houden van het aankoopbedrag voor andere investeringen, en het verduidelijken van gebruikskosten, risico’s en eigendom.

De Skoda Octavia combi DSG automaat
Verkoopprijs Haarhuis € 29.900 incl. BTW & BPM
60 maanden 25.000km per jaar
Operational €699 Financieren €454
Wegenbelasting incl. € 65 +
€699 €519
Kunt u de auto voor slechts €6,00 per dag verzekeren en onderhouden, inclusief vervangend vervoer en all-season banden?

De Ford Transit Custom 320 2.0 TDCI L2H1 Trend
Verkoopprijs Haarhuis € 30.850 excl. BTW & BPM
60 maanden 25.000km per jaar
Operational €695 Financieren €569
Wegenbelasting incl. € 56 +
€695 €625
Kunt u de auto voor slechts €2,30 per dag verzekeren en onderhouden, inclusief vervangend vervoer en all-season banden?
Samengevat:
Leasen biedt gemak en voorspelbaarheid, met kosten voor verzekering, onderhoud en vervangend vervoer inbegrepen. Het nadeel is dat u de auto niet in bezit heeft en te maken krijgt met kilometerbeperkingen.
Kopen of financieren geeft u volledige controle en eigendom. Na de laatste betaling is de auto van u, maar dit brengt ook risico's met zich mee, zoals onverwachte kosten en restwaarde risico.
Kortom, uw keuze hangt af van persoonlijke voorkeuren en uw zakelijke situatie. Leasen is ideaal voor gemak, terwijl kopen of financieren beter past bij ondernemers die waarde hechten aan eigendom en lange-termijn investeringen.